کاربردهای ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت

کاربرد پلکسی ترانسپارنت

کاربرد پلکسی ترانسپارنت در زمینه های مثل دکوراتیو و ساخت وسایل تزئینی بسیار دیده  شده است. باتوجه به متنوع بودن محصولات ساخته شده با ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت در ادامه به معرفی دقیق تر آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت چیست؟

ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت یک محصول بسیار شفاف است که به راحتی نور را از خود عبور می دهد. با استفاده از این محصول می توان محصولات جذاب و خلاقانه ای را ساخت.  جالب است بدانید که ترانسپارنت در رنگ بندی های مختلفی به بازار عرضه شده است. همین مسئله کمک می کند تا هر رنگی را که به ایده شما نزدیک است خریداری کنید. ترانسپارنت رنگی نه تنها برای پنجره ها بلکه برای ساخت دکوارتیو بسیار جذاب خواهند بود. باید بدانید که ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت در انواع مختلفی تولید شده است که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

لیستی از انواع ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت:

 • رنگی
 • شفاف
 • مات
 • آینه ای

ورق ترانسپارنت رنگی

ورق ترانسپارنت رنگی شفاف است و نور را به خوبی ازخود عبور می دهد. طیف گسترده رنگ های که این محصول دارد آن را مورد استقبال کاربران قرار داده استا. ورق ترانسپارنت رنگی وزن سبکی دارد و یکی از ویژگی های خرید آن حمل و نقل آسان این محصول است. از ترانسپارنت رنگی برای ساخت انواع محصولات تزئینی و دکوراتیوو استفاده می شود.

بیشتر بخوانید  ورق پلی کربنات | کاربرد + انواع + قیمت

ورق ترانسپارنت مات

ورق ترانسپارنت مات برخلاف دیگر محصولات ورق پلکسی گلاس نور را ازخود عبور نمی دهد. بنابراین نمی توان درون این محصول را مشاهده کرد. بنابراین کاربرد های این ورق کمی محدود تر است. از ورق ترانسپارنت مات برای ساخت وسایل تزینی، تابلو های رو میزی و تابلو های راهنما استفاده می شود.

ورق ترانسپارنت آینه ای

کاربرد پلکسی ترانسپارنت

امروزه بیشتر افراد در دکوراسیون منزل خود از آینه های شیشه ای استفاده می کنند. چرا که آینه های شیشه ای باعث می شوند محیط خانه بزرگ و زیباتر نشان داده شود. ورق ترانسپارنت آینه ای جایگزین مناسبی برای شیشه است. چرا که برخلاف شیشه در برابر ضربه مقاوم است. البته این بدین معنی نیست که این محصول هرگز شکسته نخواهد شد. باید بدانید که در صورت فشار های زیاد مقاومت خود را از دستت می دهد. اما برخلاف شیشه تیکه های آن در اطراف پخش نمی شوند. بنابراین بهترین محصول برای دکوراسیون داخل و خارج آپارتمان ها به حساب می آید.

بررسی تفاوت های میان ترانسپارنت با دیگر ورق ها

یکی از تفاوت های مهم پلکسی ترانسپارنت با دیگر محصولات ورق پلکسی میزان شفافیت و عبور نور در این محصول است. بنابراین به راحتی می توان پشت ورق ترانسپارنت را مشاهده نمود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با تفاوت های این محصول به بررسی چگونگی ابعاد و ضخامت پلکسی گلاس ترانسپارنت پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 آشنایی با ضخامت و ابعاد ورق پپلکسی گلاس ترانسپارنت

ضخامت و ابعاد دو ویژگی مهم در ورق های پلکسی به حساب می آیند. چرا که ابعاد و ضخامت ورق پلکسی تاثیر مستقیمی بر روی قیمت و کارایی محصول دارد.  در این بخش ما قصد داریم به بررسی ابعاد و ضخامت ترانسپارنت بپردازیم به لیست زیر توجه کنید.

 • ابعاد ترانسپارنت: در حالت استاندارد ابعاد ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت در سایز 122*183 قرار دارد.
 • ضخامت ترانسپارنت: ضخامت ورق ترانسپارنت از دو تا چهل میلیمتر متفاوت می باشد.
بیشتر بخوانید  ورق پلکسی ترانسپارنت | قیمت + انواع + مزایا

معرفی کاربرد پلکسی ترانسپارنت

با توجه به ویژگی شفافیت و عبور نور باید بگوییم که پلکسی ترانسپاترنت کاربرد های متنوعی دارد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با کاربرد های ترانسپارنت لیستی را آماده کرده ایم.

لیستی از انواع کابردهای ورق ترنسپارنت:

 1. طراحی و تولید کارت ویزیت خلاقانه
 2. ساخت جعبه های زیبا با کاربردهای متنوع
 3. تولید انواع وسایل دکوری و تزئینی
 4. ساخت علائم هشدار دهنده
 5. تولید تابلو های بک لایت

نکته: جالب است بدانید که بیشتر محصولات ترانسپارنت با برش لیزری به وجود آمده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تلفن‌های تماس:
۳۳۹۱۰۵۲۶-۰۲۱ و ۳۶۶۱۱۰۰۸-۰۲۱

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر
● حتی روزهای تعطیل