چگونه می توان پلکسی گلاس آینه ای را برش داد؟

برش پلکسی آینه ای

برش پلکسی آینه ای با لیزر و کاتر مخصوص انجام می شود. برش با کاتر تنها برای شکست پلکسی در خطی صاف به کار می رود. بنابراین اگر نیازمند برشی با طرح خاص هستید باید حتما طرح خود را از قبل آماده کرده و بعد آن را با لیزر پیاده سازی کنید. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی برش ورق آینه ای هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

ورق پلکسی چیست؟

ورق پلکسی نام تجاری ورق اکریلیک می باشد. این ورق ها خاصیت انعطاف پذیری بالایی به علت وجود پلاستیک در مواد سازنده آن ها دارند. ورق پلکسی  جایگزینی امن و اصلاح شده برای شیشه به حساب می آید. نسبت به متنوع بودن نیاز مردم ورق پلکسی در دسته بندی های مختلفی تولید شده است.

معرفی انواع ورق پلکسی:

برش پلکسی آینه ای

 1. پلکسی شفاف
 2. پلکسی آینه ای
 3. پلکسی رنگی
 4. پلکسی مات

ورق پلکسی آینه ای چگونه ساخته می شود؟

خاصیت شکنندگی شیشه و ماندگاری کم آن باعث شده تا ورق پلکسی آینه ای جایگزین مناسبی برای آن باشد. در واقع ورق آینه ای همان ورق پلکسی است که با اضافه شدن مقدار کمی جیوه خاصیت شفافیت و بازتاب نور شیشه را بدست می آورد. بنابراین امروزه بیشتر افراد برای دکوراسیون داخلی خانه خود از ورق پلکسی آینه ای استفاده می کنند. در ادامه برای درک بهتر این مطلب به معرفی مزایای ورق پلکسی آینه ای خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید  انواع ورق پلکسی و بررسی کاربردی های آن

لیستی از مزایای ورق پلکسی آینه ای:

 • ضد گرد و غبار بودن
 • شفافیت و براق بودن سطح
 • مقاوم در برابر فشار و انعطاف پذیری

بررسی روش های برش ورق پلکسی آینه ای

یکی از مزایای استفاده از ورق آینه ای برش راحت تر آن نسبت به آینه شیشه ای است. باید بدانید که شیشه برش داده نخواهد شد بلکه سعی می کنند شکستی در خط صاف در آن ایجاد کنند. اما ورق پلکسی آینه ای را به راحتی می توان با استفاده از دو روش در طرح های متنوعی برش داد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با روش های برش ورق آینه ای لیستی را برای شما آماده کرده ایم.

لیستی از روش های برش پلکسی :

 1. برش لیزری
 2.  برش لیزری رو میزی
 3. برش دستی با کاتر

برش پلکسی آینه ای با لیزر چگونه انجام می شود؟

یکی از روش های برش ورق پلکسی استفاده از لیزر می باشد. لیزر به برش ورق پلکسی در طرح و ابعاد های متنوع کمک می کند. بنابراین شما می توانید انواع طرح  و نوشته ها را از قبل با نرم افزار های مخصوص آماده کرده و به دستگاه لیزر دهید. لیزر نه تنها برش را به صورت دقیق انجام می دهد بلکه آسیبی به ورق  آینه ای وارد نمی کند. یکی دیگر از مزایای لیزر برش انبوه در زمانی بسیار کوتاه می باشد. در ادامه برای آشنایی با روش های دیگر برش ورق آینه ای به معرفی نحوه برش لیزری با دستگاه رو میزی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

آشنایی با کاتر های مخصوص برش ورق پلکسی

دومین روش برای برش ورق پلکسی استفاده از کاتر طلق بر می باشد. کاتر نیز محدودیت های را در برش ایجاد می کند. بنابراین شما نمی توانید هر طرحی را با دست و کاتر برش دهید. تنها برش های در خط صاف با این دستگاه امکان پذیر می باشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با انواع اسم های کاتر مخصوص برش ورق پلکسی لیستی را برای شما آماده کرده ایم.

بیشتر بخوانید  تنوع رنگی پلکسی آینه ای به چه صورتی است؟

لیستی از انواع اسامی کاتر :

 • تیغ کاتر طلق بر
 • کاتر پلکسی بر

دستگاه برش رو میزی مناسب چه نوع برش هایی است؟

در صورت عدم دسترسی به لیزر یا کاتر بهترین روش برش استفاده از دستگاه برش رومیزی می باشد.  در واقع دستگاه لیزر رو میزی مناسب کارگاه های چوب می باشد. یکی از معایب استفاده از دستگاه لیزر رو میزی احتمال لب پریدگی در ورق های پلکسی است. بنابراین قبل از برش باید آن را بر روی قطعه ای کوچک تر تست کنید.

نکته: اگر به لیزر، کاتر و دستگاه لیزر رو میزی برای برش ورق پلکسی دسترسی ندارید بهترین راه مراجعه به کارگاه های چوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تلفن‌های تماس:
۳۳۹۱۰۵۲۶-۰۲۱ و ۳۶۶۱۱۰۰۸-۰۲۱

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر
● حتی روزهای تعطیل