وزن پلکسی گلاس و بررسی نحوه محاسبه آن

وزن پلکسی گلاس

وزن پلکسی گلاس، نیازمند فرمولی مشخص است تا محاسبه شود. البته قبل از استفاده از فرمول برای محاسبه آن مقادیر دیگری هم هستند که باید بدست آورید. برای مثال: ضخامت و ابعاد ورق پلکسی گلاس تاثیر مهمی در محاسبه فرمول آن دارد. در نهایت اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه محاسبه وزن پلکسی گلاس هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مختصری درباره مفهوم ورق های پلکسی گلاس

وزن پلکسی گلاس در تولید محصولات تزئینی و لوکس بسیار کاربرد دارد. همانطور که می دانید تولید محصولات ظریف امری بسیار دشوار و حساس است. بنابراین محاسبه وزن پلکسی گلاس قبل از تولید این محصولات اهمیت بسیار بالایی دارد. در نهایت تولید کنندگان محصولات پلکسی باید اطلاعاتی همجون ضخامت و ابعاد یک شیت ورق پلکسی را به صورت دقیق بدست بیاورند. در خصوص محاسبه دقیق پلکسی گلاس رعایت یک نکته بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید که ورق پلکسی گلاس دارای انواع مختلفی است. همچنین متنوع بودن این ورق ها تاثیری بر محاسبه وزن این محصولات نخواهد داشت. اما محاسبه ابعاد و ضخامت آن ها بسیار موثر و ضروری است.

نکته: در مرحله سوم باید وزن اصلاح شده محصول را نیز محاسبه کرده و آماده برای جایگذاری در فرمول داشته باشید.

اصلاح وزن مخصوص به چه معنی است؟

اصلاح وزن ورق پلکسی، نسبت وزن یک ماده را به حجم آن  می گویند. بنابراین می توان گفت واحد اندازه گیری وزن مخصوص، گرم بر سانتی متر مکعب است.  برای درک بهتر این مفهوم به نکته زیر توجه کنید.

بیشتر بخوانید  ورق پلی کربنات دو جداره و انواع آن را با ما بشناسید

نکته: هر یک سانتی متر مکعب از یک جسم یا ماده چند گرم وزن دارد. به طور معمول این عدد توسط تولیدکنندگان متریال اندازه گیری و محاسبه می شود. بنابراین برای محاسبه یک شیت ورق پلکسی گلاس، نیاز به حجم مخصوص آن داریم. در نهایت اطلاعات به دست آمده در فرمول خاص برای محاسبه وزن پلکسی جایگذاری شده و وزن مورد نیاز ما به دست خواهد آمد.

حجم پلکسی گلاس چقدر است؟

ورق پلکسی گلاس در واقع یا همان ورق اکریلیک از لحاظ فرمولی بسته به ماده اولیه و نسبت جرم به حجم جزو پلاستیک های میان رده به حساب می آید. جالب است بدانید که حجم این ورق نسبت به حجم این ها چندان بالا نیست همچنین مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و فشار دارد. اگر بخواهیم درباره وزن ورق های پلکسی گلاس صحبت کنیم، می توانیم بگوییم که حجم ورق های پلکسی چیزی حدود ۱.۱۸ گرم بر سانتی متر مکعب است. نکات مهمی که باید درباره ورق گلاس  بدانیم وزن پلکسی گلاس باید بر اساس طول و عرض ورق ها به صورت دقیق همچنین با توجه به ضخامت آن بررسی شود برنامه با دانستن اطلاعات مهمی مثل ابعاد و ضخامت و طول و عرض می توانید با استفاده از فرمول حجم مورد نظر را به دست بیاورید.

محاسبه وزن پلکسی گلاس از حجم اصلاح شده

ورق پلکسی گلاس، حاصل ضرب ضخامت و طول به دست آمده است. باید توجه داشته باشید که برای محاسبه وزن ورق پلکسی با استفاده از متر می توان طول و عرض را اندازه گیری کرد. اما برای بدست آوردن ضخامت باید از میلی متر استفاده کنید. برای درک بهتر محاسبه وزن پلکسی گلاس در قسمت زیر برای شما عزیزان  مثالی را آماده کرده ایم. با دقت بیشتر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید  هنگام خرید ورق پلکسی ترانسپارنت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مثال: فرض کنید ورق پلکسی گلاس رنگی یا هر نوع دیگری را در اختیار داریم.

  •  مرحله اول: باید بدانید که تفاوت ورق پلکسی گلاس در محاسبه وزن آن تاثیری نخواهد گذاشت.
  •  مرحله دوم: بهتر است ابعاد و ضخامت آن را بر اساس سانتیمتر و میلیمتر محاسبه کنیم. در نهایت طول و عرض را ضربدر ضخامت ساخته شده کرده و وزن کلی را به دست می آوریم.

چرا باید اطلاعاتی درباره وزن پلکسی داشته باشیم؟

اگر شما یک تولید کننده هستید و محصولات شما مربوط به ورق های پلکسی گلاس می باشند. بسیار مهم است که فرمول محاسبه وزن و در نهایت وزن نهایی محصولات را بدانید. چرا که ساخت استند های رومیزی با باکس های کف دار یا محصولات دکوری بسیار با یکدیگر فرق می کنند. در تعریف بهتر می توان گفت به وزن استند های رومیزی نباید بیشتر از یک حدی باشد در غیر اینصورت به مشکلات بسیاری برخورد خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تلفن‌های تماس:
۳۳۹۱۰۵۲۶-۰۲۱ و ۳۶۶۱۱۰۰۸-۰۲۱

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر
● حتی روزهای تعطیل