ورق پلکسی جایگزین مناسبی برای شیشه است؟

ورق پلکسی

ورق پلسی به دلیل انعطاف پذیری بالا جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره علت جایگزینی ورق پلکسی به جای شیشه هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مختصری درباره مفهوم ورق پلکسی

ورق پلکسی با ترکیب مواد پلاستیکی ساخته شده است. به همین دلیل این محصول انعطاف پذیری بالایی دارد.  پلکسی گلاس را با نام های مختلفی در بازار می شناسند به همین جهت در لیست زیر اسامی نام های آن را برای شما عزیزان آورده ایم.

لیستی از اسامی پلکسی گلاس:

  1. پلکسی گلاس
  2. پل متیل متا کریلیت
  3. ورق اکریلیک

نکته: بنابراین ورق پلکسی همان پلی متیل متا کریلیت است که به عنوان ورق اکریلیک نیز شناخته شده است. همچنین باید بدانید که این محصول را در بازار با نام تجاری  پلکسی گلاس نیز می شناسند.

بررسی ویژگی های پل متیل متا کریلیت

  • ضد گرد و غبار:

جالب است بدانید که پلکسی گلاس ضد گرد و غبار است. بنابراین به راحتی کثیف نخواهد شد. برای تمیز کردن پلکسی گلاس تنها کافی است دستمالی مخصوص و کمی خیس را بر روی سطح آن بکشید.

  • انعطاف پذیری بالا:

باتوجه به این مسئله که در ترکیب مواد سازنده ورق پلکسی از پلاستیک استفاده شده است. باید بگوییم که پلکسی گلاس از خاصیت  انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. بنابراین جایگزین مناسبی برای شیشه به حساب می آید. چرا که بسیار امن تر طراحی شده و نشکن است.

  • عایق سرما و صدا:

پلکسی گلاس نه تنها انعطاف پذیر است بلکه عایق سرما و صدا است.

  • مقاوم در برابر ضربه:

در صورت برخورد ضربه با ورق پلکسی دچار شکستگی نخواهد شد. بنابراین می توان گفت پلکسی گلاس کاملا ایمن و مقاوم در برابر ضربه است.

  • برش دهی به شکل های متنوع:

برش دهی ورق پلکسی در شکل های متنوع امکان پذیر است.

  • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی:

اگر تغییرات در آب و هوا بوجود بیاید شیشه دچار شکستگی خواهد شد. بنابراین ایمن نیست و خسارت زیادی را به شخص وارد می کند. اما پلکسی گلاس در برابر تغییرات شرایط جوی مقاوم است بنابراین شکسته نمی شود و خسارت هم بوجود نمی آید. باید بدانید که در صورت بوجود آمدن مشکل برای پلکسی گلاس می توان آن را به سرعت تعمیر کرد.

بیشتر بخوانید  کاربرد پلکسی گلاس در ساختمان‌های مسکونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تلفن‌های تماس:
۳۳۹۱۰۵۲۶-۰۲۱ و ۳۶۶۱۱۰۰۸-۰۲۱

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر
● حتی روزهای تعطیل