معرفی ورق های پلی کربنات طرح سفال + کاربرد ها و مزایا

پلی کربنات طرح سفالی

ورق پلی کربنات طرح سفالی یک ایده مدرن برای پوشش دهی سقف خانه ها به حساب می آید. از نظر فیزیکی ورق طرح سفالی شباهت بسیاری به پلی کربنات موج دار دارد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این محصول در مورد مزایا و کاربردهای  ورق پلی کربنات طرح سفالی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مختصری درباره مفهوم پلی کربنات طرح سفالی

مهندسان تولید پلی کربنات را طراحی و تولید کرده اند. جالب است بدانید که بعد از تولید این محصول را تحت آزمایش قرار داده و متوجه شده اند در برابر موادی مثل: روغن ها، اسید های آلی، نمک های خنثی، هیدروکربن ها، الکل ها و حرارت بالا بسیار مقاوم است. بنابراین محصولی بی نظیر و مناسب برای صنعت معماری به حساب می آید.

لیستی از مزایای پلی کربنات سفالی:

  • مقاومت بالا در برابر ضربه
  • مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی
  • مقاومت کششی و خمش (خاصیت انعطاف پذیری بالا)

بررسی انواع کاربردهای آن

  1. سازه های مسطح و اریب
  2. ویلاها و خانه باغ ها
  3. اقامتگاه های تفریحی
  4. انواع سقف خانه های ویلایی

معرفی نحوه نصب پلی کربنات طرح سفالی

نصب ورق پلی کربنات سفالی و ورق دوجداره تقریبا به یک شکل است. در ادامه به صورت مرحله به مرحله نحوه نصب ورق های پلی کربنات را توضیح خواهیم داد.

لیست مراحل نصب پلی کربنات طرح سفالی:

  • زیرسازی اولیه:
بیشتر بخوانید  یک وارد کننده ورق پلکسی مطمئن را چطور پیدا کنیم؟

با توجه به مقاومت و استحکام بالای ورق های پلی کربنات خیلی نیازی به زیر سازی اضافی ندارد. بنابراین ورق های پلی کربنات را می توان به راحتی و به صورت مستقیم به سازه ها متصل کرد. اما باید در نظر بگیرید که این مسئله دلیلی بر عدم وجود زیر سازی نیست. یک زیر سازی استاندارد با شیب 10 درجه برای اجرای کار حتما در نظر گرفته خواهد شد.

  • سوراخ کاری:

محل سوراخ کاری بر روی تاج پی کربنات ها می باشد. همچنین سوراخ کاری باید در تمام گام ها در کنار پیچ فلاشینگ همراه با واشر به کار گرفته شود. باید بدانید که برای حفظ زیبایی ظاهر سازه  فلاشینگ باید هم رنگ ورق پلی کربنات باشد.

  • هم پوشانی طولی و عرضی:

هم پوشانی باید یک پله باشد اگر شیب سازه کم بود برای جلوگیری از مشکلات مویینگی باید از دو پله استفاده کنید. در نهایت نیاز است که هم پوشانی عرضی هم انجام شود. بنابراین همپوشانی عرضی را برخلاف جهت باد منظقه باید در نظر گرفت. برای آب بندی ورق های طرح سفالی نیاز است که نوار دو رو چسب نیز استفاده شود. در همپوشانی عرضی چیدمان ورق ها بسیار اهمیت دارد. بنابراین ابتدا باید اولین ورق از پایین سازه گونیا شود سپس می توان دیگر ورق ها را چید. در نظر داشته باشید که بعد از چیدمان ورق ها آب بندی ورق های طرح سفالی بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تلفن‌های تماس:
۳۳۹۱۰۵۲۶-۰۲۱ و ۳۶۶۱۱۰۰۸-۰۲۱

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر
● حتی روزهای تعطیل