معایب ورق پلکسی گلاس

معایب ورق پلکسی گلاس

معایب ورق پلکسی گلاس، جزو مواردی است که خیلی کمتر به آن اشاره می شود. اما بسیار جالب است که بدانید  ورق های پلکسی همانطور که دارای مزایای بسیاری هستند شامل معایبی هم می شوند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد هستید. در ادامه این مطلب با دقت بیشتری همراه ما باشید.

 به چه نوع ورقی پلکسی گلاس می گویند؟

ورق پلکسی گلاس، یک محصول با جنس پلاستیکی دارای خاصیت انعطاف پذیری بالاست. همچنین جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه است. همانطور که می‌دانید از ورق پلکسی گلاس برای قسمت های مختلفی استفاده می شود. ورق پلکسی گلاس دارای انواع متنوعی است که در ادامه قصد داریم به معرفی انواع آن و دلایل معایب آن بپردازیم.

معرفی معایب ورق پلکسی گلاس

  •  گران بودن قیمت  نسبت به شیشه
  • نحوه برش بسیار سخت
  • هزینه اضافی برای خرید دستگاه برش
  • مقاومت پایین اکریلیک در برابر حرارت
  •  عدم مقاومت در برابر تغییر ناگهانی هوا
  • خاصیت خش پذیری و مات شوندگی

نکته: در ادامه همه این موارد را مورد  بحث و بررسی بیشتر به صورت جداگانه قرار خواهیم داد.

 چرا پلکسی گلاس گران تر از شیشه است؟

یکی از معایب ورق پلکسی گلاس قیمت بسیار بالای این محصول است. چراکه خرید شیشه نیاز به بودجه بسیار بالایی ندارد. اگر کسی قصد داشته باشد پلکسی گلاس را جایگزین شیشه کند باید چندین برابر هزینه شیشه را بپردازد. البته محصولات دیگری هم برای جایگزینی با شیشه وجود دارد.

بیشتر بخوانید  نورگیر پلی کربنات چیست؟

بررسی کیفیت ورق پلکسی گلاس

معایب ورق پلکسی گلاس برش سخت

نحوه برش ورق پلکسی بسیار سخت و زمان بر است.  به خصوص اگر قصد ساخت محصولات ظریفی را داشته باشیم. بنابراین کاربر باید هزینه بسیار بالایی را در جهت خرید ابزارهای مختلف برای برش این ورقه ها در نظر بگیرد. در نهایت هزینه اضافی برای خرید دستگاه های برش هم به وجود می آید.

 تغییرات ناگهانی دما

یکی از مزایای ورق پلکسی گلاس مقاومت بسیار بالای آن در برابر سرما و گرما بوده است. درواقع یعنی اگر ورق پلکسی گلاس را در محیطی بسیار سرد یا بسیار گرم نصب کنید به مشکلی برخورد نخواهد کرد. اما اگر ورق پلکسی گلاس با تغییرات ناگهانی دما مواجه شود به سرعت آسیب خواهد دید. بنابراین در مکان های که اختلاف دما در روز و شب بسیار زیاد است نمی توان از ورق پلکسی گلاس استفاده کرد. چرا که ورق پلکسی گلاس در شرایط تغییر دمای ناگهانی لطفاً از ترک خوردگی و خرد شدگی خواهد شد. بدتر از همه این است که ما نمی توانیم بعد از وجود ترک خوردگی و شکستگی ورق های پلکسی گلاس را ترمیم کنیم. بنابراین هزینه ای که برای خرید این محصول پرداخت شده قابل برگشت نخواهد بود.

 خاصیت خش پذیری و مات شوندگی

ورق پلکسی گلاس نسبت به مواد سازنده ای که دارد خاصیت خش پذیری و مات شوندگی را به خود اختصاص می دهد. بنابراین این دو یکی از دیگر معایب آن به حساب می آیند. تنها کافی است یک جسم سخت یا نوک تیز با ورق پلکسی گلاس برخورد کند تا یک خط و خش درست حسابی بر روی آن ظاهر شود. بنابراین در تمیز کردن پلکسی گلاس بسیار مهم است که از دستمال های نرم استفاده شود. همچنین باید بدانید که در هنگام تمیز کردن این ورق ها به هیچ عنوان نباید از پاک کننده ها یا محلول های شیشه پاک کن استفاده کرد. چرا که همین محلول ها در مرور زمان باعث خط و خش بر روی ورق پلکسی گلاس خواهند شد.

بیشتر بخوانید  تفاوت ورق پلکسی آینه ای با شیشه ای

 عدم مقاومت ورق اکریلیک در برابر حرارت

همانطور که می دانید یکی از انواع ورق پلکسی گلاس رنگ های اکریلیک است. این ورق ها برخلاف ورق پلکسی گلاس در برابر حرارت بالا مقاومت نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تلفن‌های تماس:
۳۳۹۱۰۵۲۶-۰۲۱ و ۳۶۶۱۱۰۰۸-۰۲۱

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر
● حتی روزهای تعطیل