خراش ورق پلکسی گلاس را چگونه می توان از بین برد؟

خراش ورق پلکسی در برابر ضربه بر روی پلکسی گلاس بوجود می آید. بنابراین باید نکات بسیار مهمی را در نحوه انتقال و تمیز کردن این محصول رعایت کرد. در ادامه به این نکات و نحوه از بین بردن خراش بر روی ورق پلکسی اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ورق پلکسی گلاس چیست؟

پلکسی گلاس از مواد پلاستیکی ساخته شده است. به همین دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. خاصیت های ویژه این محصول را جایگزین مناسبی برای شیشه کرده است. همچنین برای ساخت محصولات متنوع طراحی شده است. بنابراین ورق پلکسی دارای انواع مختلفی است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در این باره هستید. در ادامه به لیست زیر توجه کنید.

لیستی از انواع ورق پلکسی:

 • ورق پلکسی مات
 • ورق پلکسی شفاف
 • ورق پلکسی رنگی
 • ورق پلکسی آینه ای و ..

چگونه خراش ورق پلکسی ایجاد خواهد شد؟

خراش ورق پلکسی در صورت وارد شدن ضربه به آن ایجاد خواهد شد. بنابراین ورق پلکسی باید از هرگونه ضربه حفظ بماند. به همین دلیل از همان کارخانه ورق پلکسی را با محافظ های مخصوص می پپوشانند. چرا که ممکن است در حین انتقال این محصولات به محل مورد نظر دچار خط و خش شوند. در نهایت بعد از ارسال ورق پلکسی باید به آرامی محافظ آن را برداشت. همچنین باید بدانید که این محصول ضد گرد و غبار است و به راحتی تمیز می شود. بنابراین برای نگهداری از آن و عدم بروز خط و خش باید از دستمال های مخصوص و بسیار نرم استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  معرفی ورق پلی کربنات ذوزنقه ای + کاربرد ها و مزایا

نکات مهم نگهداری از پلکسی گلاس

 • استفاده از پوشش برای عدم بروز خط و خش در هنگام ارسال
 • تمیز کردن ورق پلکسی با دستمال نرم

آیا خراش پلکسی قابل تعمیر و از بین رفتن است؟

خراش پلکسی قابل تعمیر است. برای از بین بردن خراش پلکسی باید تجهیزات لازم را در اختیار داشته باشید. به همین دلیل در بخش زیر به معرفی لیستی از موارد مورد نیاز برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

لیستی از تجهیزات تعمیر خراش پلکسی:

 • کاغذ سنباده
 • پلاستیک
 • پولیش اکریلیک
 • آب برای خیساندن سنباده

آموزش نحوه از بین بردن خراش پلکسی

ابتدا باید لیست تجهیزات مورد نیاز برای این کار را آماده کنید. سپس اولین بخش کار خیساندن سنباده 800 گریت می باشد. سنباده باید برای مدت زمانی مشخص در آب باقی بماند تا جایی که احساس کنید نرم  شده است. باید بدانید که اگر سنباده به خوبی خیس خورده باشد با حالت دورانی و برخورد با ورق اکریلیک دوغ آب بوجود می آید.  در مرحله بعدی نیاز است حرکات دورانی و برخورد سنباده با ورق پلکسی را تا ده دقیقه ادامه دهید.

نکته: در این مدت ممکن است ورق اکریلیک حالت ماتی به خودش بگیرد. اما باید بدانید که چنین حالتی طبیعی است و ممکن است حتی چند خط و خش دیگر هم اضافه شود. در نهایت جای نگرانی نیست و در ادامه روند تعمیر، خراش ها از بین خواهند رفت.

مرحله دوم: خیساندن سنباده 1200 گریت

در این مرحله نیز همانند مرحله قبلی کاغذ سنباده را به خوبی در آب نگهداری کنید. سپس کاغذ سنباده را  با حرکات دورانی بر روی سطح ورق اکریلیک بمالید. باید بدانید که طی این دو مرحله خط و خش های ابتدایی از بین خواهند رفت اما اگر خش های با عمق بیشتر بر روی این محصول وجود دارد باید اقدامات دیگری را برای از بین بردن آن ها در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید  ورق پلی کربنات دو جداره و انواع آن را با ما بشناسید

حذف خراش های با عمق بیشتر

ابتدا باید بدانید که خراش های عمیق به چه نوع خراش های گفته می شود. خراش های سطحی را اگر با ناخن دنبال کنید به راحتی از مسیر آن ها عبور خواهید کرد. اما خط و خش های عمیق را نمی توان با ناخن دنبال کرد و در مسیر آن ها توقف ایجاد خواهد شد. در نهایت باید بدانید که برای حذف خراش های عمیق نیازمند تجهیزات مناسبی هستند. در ادامه لیستی از آن ها را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

لیستی از تجهیزات حذف خراش با عمق زیاد:

 • پولیش چرخشی
 • پد صاف کننده فوم
 • پد صاف کننده پشم
 • ترکیب مالشی فوق العاده

مرحله اول:

ابتدا باید پد پشمی را به پولیش بچسبانید. سپس به آرامی بر روی سطح مورد نظر پخش کنید.

مرحله دوم:

در نهایت لازم است پد پشمی را با فوم عوض کرده و به پولیش خود بچسبانید. سپس آن را به آرامی بر روی نقطه آسیب دیده حرکت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تلفن‌های تماس:
۳۳۹۱۰۵۲۶-۰۲۱ و ۳۶۶۱۱۰۰۸-۰۲۱

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر
● حتی روزهای تعطیل